Elon Musk: Apple’ın otomobil dünyasına girmesini umuyorum!

“Apple ile aramızda savaş olsaydı, galip gelen taraf biz olurduk!

Son yılların en büyük girişimcilerinden biri olan ve Tesla Motors’un şu anki icra kurulu başkanı olan Elon Musk, Apple’ın otomobil dünyasına adım atacağı yönündeki iddialarla ilgili dikkat çekici ve önemli açıklamalarda bulundu.

Tesla Motors’un kurucu ortaklarından da olan Musk, firmasının 2015 yılının 1.çeyreğini değerlendirdiği telekonferansta Apple’ın kendi otomobilini üreteceğiyle ilgili iddia için “umarım doğrudur.” yorumunda bulunurken, Apple’ın otomobil dünyasına merhaba demesinin sektör için “mükemmel” olacağını söyledi. Musk, Apple’ın Tesla çalışanlarının aklını çaldığı yönündeki iddia için de şöyle konuştu:

“Apple’ın otomobil dünyasına adım atacağını umuyorum. Bu adım mükemmel olacaktır. Ama Apple’ın bu girişiminin mühendis kadromuzun gücünde herhangi bir azalmaya neden olduğunu görmüyoruz. Bu ne otomobil ne de başka bir şey (piller) için geçerli değil. İsteyen herken LinkedIn’den bunu görebilir. Son 1 yıla bakın; Apple’dan Tesla’ya katılan insanların sayısı, Tesla’dan Apple’a katılanların sayısından 5 kat daha fazladır.”

Ünlü girişimci, Apple ile Tesla arasında yaşanan bu yarışla ilgili sözlerini şöyle sürdürdü: “İnsan gücü alanında yaşanan bu yarış savaş anlamına gelmiyor; ancak savaş olarak nitelendirilecek bir durum olsaydı, galip gelen biz olurduk.” 

Reklamlar